Městys Jimramov

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informace pro občany

Odstranění a ořez dřevin

E.ON ČR, s. r. o. upozorňuje vlastníky či uživatele nemovitostí (pozemků), aby v ochranném pásmu nadzemního elektrického vedení odstranili a ořezali dřeviny a to do konce tohoto roku.

Bližší informace viz příloha.

Nebezpečí při houbaření

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu, která upozorňuje na možná nebezpečí při houbaření a uvádí několik základních bezpečnostních opatření, která bysme měli dodržovat. Celá tisková zpráva je ke stažení zde.

Krádeže na koupalištích

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu, ve které upozorňuje na krádeže na koupalištích, více se dozvíte v příloze.

Pozor na zabezpečení jízdních kol

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu týkající se zabezpečování jízdních kol před krádeží, více se dozvíte dále.

Nálezy nevybuchlé munice

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu, která upozorňuje na to, jak postupovat při nálezu nevybuchlé munice. Více se dočtete v přiložené tiskové zprávě.

Recyklace tonerů, cartridgí a mobilních telefonů

Městys Jimramov se zapojil do ekologického programu na sběr použitých laserových tonerů a inkoustových cartridgí z tiskáren. Sběrný box pro recyklaci je umístěn na obecním úřadě.

Více informací naleznete na přiloženém plakátě.

Otravy oxidem uhelnatým

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu, ve které varuje občany před otravami oxidem uhelnatým a nabádá k dodržování základních bezpečnostních pravidel.

Informace pro místní podnikatele

Zastupitelstvo městyse schválilo připojení místních podnikatelů do obecního svozu komunálního odpadu. Výše plateb za svoz komunálního odpadu je 800,- Kč na popelnici za rok a 7 000,- Kč na 1 100 l kontejner za rok. K cenám bude připočítáno aktuální DPH. Smlouvu lze uzavřít na obecním úřadě.

Kontejner na obuv a textil

U budovy prodejny COOP byl přistaven nový kontejner na sběr obuvi a textilu. Suroviny budou ekologicky zhodnoceny a část jich bude využita v neziskových projektech. Instalace kontejneru a jeho vývoz je zdarma.

Do kontejneru patří: veškeré oděvy, boty, hračky (měkké, tvrdé), kabelky, bytový textil, prostěradla, přikrývky, povlečení atd.

Do kontejneru nepatří: mokré plesnivé a znečištěné zeminou a ropnými látkami, průmyslové ústřižky látek.

Tisková zpráva - senioři

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina zveřejnilo tiskovou zprávu, která varuje před podvodníky zaměřující se na seniory.

Tisková zpráva o riziku vloupání do domů a bytů

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina zveřejnilo tiskovou zprávu o riziku vloupání do domů a bytů, kde se dočtete, jak se zachovat před odjezdem na dovolenou, aby se minimalizovalo riziko vloupání do domů a bytů.

Zápis ZM č. 9/2013 ze dne 19. 12. 2013

Zápis č. 9/2013 z jednání zastupitelstva Městyse Jimramov konaného dne 19. 12. 2013 v budově radnice v Jimramově. Dokument ve formátu pdf o velikosti 184 kB ke stažení zde.

Strana 5 z 6

You are here: Novinky a události Informace pro občany