Městys Jimramov

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informace pro občany

Finanční úřad

Finanční úřad pro Kraj Vysočina vydal tiskovou zprávu týkající se ukončení provozu pokladen pro výběr hotovostních plateb daní a poplatků od 1. 9. 2015, bližší informace čtěte zde.

Trestné činnosti na seniorech neubývá

Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu upozorňující na trestné činnosti na seniorech, zpráva je ke stažení zde.

Rizika na sociálních sítích

Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu o rizicích na sociálních sítích, která je ke stažení zde.

Úprava veřejného pořádku ve vyhlášce městyse

Upozorňujeme občany, že již 19. 12. 2014 nabyla účinnosti Obecně závazná vyhláška městyse Jimramov č. 2/2014 k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku na veřejných prostranstvích. Stručné shrnutí základních opatření vyhlášky naleznete níže:

Celý článek...

Domácí hospicová péče

Oblastní charita Žďár nad Sázavou nabící domácí hospicovou péči o těžce nemocné a péči o ně v posledním období jejich života v jejich domácím prostředí.

Bližší informace se dozvíte v přiloženém letáku.

Kotlíkové dotace pro domácnosti

Kraj Vysočina připravuje dotační program na výměnu kotlů až ve výši 75%. Poskytování dotací bude dle tzv. grantového schématu a proto je nezbytné zjistit absorpční kapacitu v regionu, aby se dané schéma dalo dobře nastavit. 1. výzva pro domácnosti se předpokládá v 1. čtvrtletí 2016.

Celý článek...

Bezpečnost dětí o prázdninách

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu upozorňující na nebezpečné situace ohrožujících hlavně děti a preventivní úkony minimalizující jejich nebezpečí.

Bližší informace naleznete zde.

Rizika na sociálních sítí

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu upozorňující na rizika na sociálních sítí, jako příklad uvádí zveřejnění intimních fotografií a jejich zneužívání.

O bližší informacích a prevenci se dočtete zde.

Motocklisté na silnicích

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu upozorňující na bezpečnost jízdy motocyklistů i jiných účastníků provozu.

Tisková zpráva je ke stažení zde.

Chodci v silničním provozu

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo tiskovou zprávu o bezpečnostních pravidlech pohybu chodců v silničním provozu. Podrobnosti naleznete v příloze.

Domácí násilí

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina vydalo zprávu, ve které informuje, jak policisté pomáhají obětem domácího násilí a jaké jsou možnosti pomoci.

Více informací včetně kontaktů na odborné instituce naleznete zde.

Ze světa baterií - Likvidace baterií jako výzva celému světu

Předkládáme Vám článek o bateriích, ve kterém se dozvíte, co všechno baterie obsahuje, jak ovlivňuje životní prostředí, jak lze snížit následky na životní prostředí a třeba, že vědci zkoumají používání vodních baterií. Vše a více naleznete v následujícím článku.

Likvitace baterií jako výzva celému světu. Priorita. Informační zpravodaj Operačního programu Životní prostředí. Státní fond životního prostředí ČR, rezortní organizace Ministerstva životního prostředí, leden 2015, roč. VIII, č. 1, str. 24 - 25. MK ČR E 18178.

Strana 3 z 6

You are here: Novinky a události Informace pro občany