Městys Jimramov

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Současnost

Sport a rekreace

Jimramov je oblíbené letní i zimní rekreační a sportovní středisko. Turistický ruch zde začal kolem roku 1920. Zakladatel Českého olympijského výboru Dr. Jiří Stanislav Guth-Jarkovský si oblíbil Jimramov a nazval ho Meran Českomoravské vysočiny. Poloha městečka a bohaté značení turistických tras vybízí k pěší turistice.

Cykloturisté si mohou vybrat mírnější i náročnější terény. Za příznivého stavu vody lze na řece Svratce provozovat vodní turistiku. Koupání je možné v novém rybníce.

Pro sportovce je k dispozici nová sportovní hala, pro tenisty a volejbalisty kurty. V zimě si přijdou na své sjezdaři - lyžařské vleky v blízkém Novém Jimramově, Dalečíně a Sedlištích, pro běžkaře je rolbou prohrnována rozsáhlá síť běžkařských tratí.

Tenisové kurty - antukové hřiště pro tenis a volejbal je vybudované v místě bývalého kluziště. Přístup po telefonické dohodě.

Fotbalové hřiště - nedávno zrekonstruované hřiště vlastní Fotbalový klub Jimramov. Přístupné po telefonické dohodě.

Dětské hřiště - hřiště na místě bývalého Urbanova rybníku, vytvářené od roku 2005. Herní prvky se stále doplňují.

Sportovní hala - nachází se u základní školy, bylas postavená v roce 2005 a slouží pro volejbalisty, florbalisty, nohejbalisty a hráče tenisu, v budově je i malá posilovna.  Vstup po telefonické dohodě.

Kultura

V parku Bludníku se každoročně pořádá festival Otevřeno. Ve výstavní síni mají tradici letní výstavy vysočinských malířů. V bývalé škole U sv. Jana se nachází Síň rodáků s originálním diorámatem Broučků od nár. umělce Jiřího Trnky a expozice Život a dílo Jana Karafiáta. Aktuální informace z kultury naleznete zde.

Velká pozornost je dána městské památkové zóně - podpora při opravách fasád a střech domů, veřejná zeleň a úprava náměstí. Zkvalitňujeme bydlení díky plynofikaci, kanalizaci, čističce odpadních vod. V rozpracované fázi je protipovodňová ochrana. Pro mladé rodiny jsou vystavěny rozjezdové byty a pro starší spoluobčany dům s pečovatelskou službou.

Dobré autobusové spojení máme do okolních měst: Polička, Bystřice nad Pernštejnem a Nové Město na Moravě.

Jimramov má k 31. 12. 2013 evidováno 1195 obyvatel.

 

You are here: Městys Jimramov Současnost